לחש הקסמים- כרגע אזל. ייקח שבועיים להדפיס ועוד שבוע למשלוח. ממליצה שלא תרכשו אלא תשלחו לי מייל ואשלח לכם כשיגיע lihilap@gmail.com

" לחש הקסמים" מציע כלי פשוט ורב-קסם, המאפשר להורה ללוות את ילדו במעבר מרעשי היום ומטרדותיו אל השקט של השינה. בעזרת ההרפיה הופך מפגש ההרדמה לרגע קרוב ונינוח, שבו גולשים ההורה והילד יחד על גלי הנשימה, לתוך מצב של רגיעה.

חיבור שקט זה מעניק לילד תחושה שהוא מוחזק היטב ויכול להיפרד מהיום מתוך הרגשת ביטחון ולהתמסר לשינה מתוקה ומלאת שלווה.

ליהיא לפיד על ספרה: "יום אחד, כשהגיעה שעת השכבת הילדים, שוב התחיל הרעש הגדול. רוב הילדים לא ממש אוהבים ללכת לישון. תמיד הם מבקשים עוד רגע, עוד דקה, עוד סיפור, עוד שאלה, ויש להם עוד משהו ממש חשוב שהם לא אמרו.

עם הזמן גיליתי ששעת השכבת הילדים אצלי בבית ממש לא נראית רגועה ושלווה כמו בסרטים ובאגדות. בין המלחמה על האמבטיה לפרידה מהטלוויזיה, בדרך כלל נגמרת השעה הזאת כשלי נגמרת הסבלנות ועצבי מרוטים עד לקצה.

באותו יום היה לי רעיון. נזכרתי בהרפיה של שיעור היוגה שלי, ואיך נרדמתי לי שם על המזרן הדק ונמנמתי במתיקות, כשרק קולה ומילותיה של המדריכה מובילים את נשימותי ומרפים את גופי.

באותו ערב, כשבני הגדול שוב התהפך במיטתו שעות כמו בהרבה ערבים קודמים, אחרי שכבר סיפרתי סיפור, כיביתי את האור הגדול והשארתי אור קטן והוא עדיין לא הצליח להירדם, החלטתי לנסות לעזור לו להירדם כמו שאני נרדמתי בסוף שיעור היוגה שלי. הדרכתי אותו לנשום עמוק, ולאט לאט עזרתי לו במילים להרגיע את מחשבותיו ולהרפות את גופו. להפתעתי הרבה הוא נרדם מהר מאי פעם. למחרת הוא ביקש שארדים אותו כמו אתמול, עם הלחש ההוא. כך נולד לו לחש הקסמים.

לאור ההצלחה סיפרתי על זה לכמה חברות שלי, ואחרי שלימדתי אותן מה אומרים, גיליתי שבוקר אחרי בוקר אני מתעוררת עם טלפונים של אושר וסיפורים על הירדמות שלווה ומהירה. הבנתי שזה יכול להיות ספר נהדר, שיעזור להרבה ילדים והורים. בכדי שהלחש יהיה ראוי להפוך לספר אמיתי, התייעצתי עם איש מקצוע מתחום פסיכולוגיית הילדים ועם מומחה מתחום ההרפיה, עד שהגענו לטקסט פשוט ובהיר, שמתאים לילדים ומאפשר להם פרידה נעימה ורגועה מהיום.

אני שמחה להגיש לכם אותו
ומאחלת לכל הילדים, ולכל ההורים,
לילה טוב, וחלומות פז. "

ליהיא לפיד, עיתונאית, סופרת ואמא לשני ילדים שלא אוהבים ללכת לישון, נרדמה יום אחד באמצע ההרפיה של שיעור יוגה. באותו ערב היא החליטה לנסות להרדים את הילדים בעזרת הלחש המרגיע. להפתעתה, הם שקעו בשינה מהר מאי פעם, ולמחרת הם כבר ביקשו בעצמם להירדם עם לחש הקסמים. אז היא כתבה אותו.

יזהר כהן, מאייר ואבא של עלמה – ילדה סקרנית שיש לה המון שאלות לפני השינה – שמע על הלחש וביקש ללמוד את הקסם. אחרי שעלמה נרדמה עם חיוך, הוא לא התאפק, הוסיף למילים קסמים משלו, והעניק להן חיים נפלאים.

דעת מלומדים: דני רוט, פסיכולוג קליני
הרפיה היא אמצעי טכני שניתן ללמידה מהירה. ההרפיה פונה אל החיבור שבין המערכת הגופנית לבין המערכת הנפשית, והיא מאפשרת האטה של הקצב הפנימי, הן הגופני והן זה של המחשבות, הטרדות, החרדות ושאר הפעילויות הנפשיות שקִצבן לא נוח ומפריע למנוחה הפנימית.

הספר "לחש הקסמים" מציע את ההרפיה ככלי פשוט ורב-קסם להורה המלווה את ילדו בגלישה מן היום אל הלילה, מן העירות אל השינה. לקו תפר זה יש חשיבות רבה: ילד העוצם עיניים מתוך תחושת רפיון, יכול ליהנות משינה עמוקה ורגועה החיונית לחידוש המצברים, עיבוד אירועי היום שחלף, מנוחה והיערכות ליום הבא, כך שיוכל לבוא עליו לטובה.

הילדים כיום מתמלאים במהלך יומם ברעשים מסוגים שונים, שיש בהם מן הניכור בין הילד לטבעו העמוק והפנימי ביותר. "לחש הקסמים" ילווה את הילד במעבר מרעשי היום וטרדותיו לשקט של השינה. בעזרת ההרפיה יהפוך מפגש ההרדמה לרגע קרוב ונינוח, שבו גולשים ההורה והילד יחד על גלי הנשימה, לתוך מצב של רגיעה.

הילד נרדם בתוך שתי חוויות דומיננטיות וחיוניות: האחת – "החזרה אל הנשימה", והשניה – החיבור הראשוני של הורה וילד, שמעניק לילד תחושה שהוא נרגע ומרפה אך אינו לבד, אלא הוא מוחזק היטב בתוך ידיים יקרות מכל, ששומרות עליו כך שיוכל באמת להתמסר לערסול המתוק של ההרפיה. היחד והיכולת להרפות בתוכו הם שני תנאי יסוד לבריאות נפשית.

המלצה ואזהרה בצידה:
ההורה הקורא צפוי אף הוא להגיע למצב של הרפיה, ועל כן כדאי לו ליצור אחרי הספר תנאים ליהנות אף הוא מן הרגיעה הצפויה לו. אם הוא מחויב להזדרז לפעילות הדורשת עירנות, כמו נהיגה, עליו לוודא שאינו מנומנם או רפוי מדי לקראת המשימה.